Monthly Archives: Březen 2013

Výlet do Prahy se Sandrou a Martinem

Již podruhé nám naši lektoři angličtiny a počítačů z C4C Sandra s Martinem připravili krásné odpoledne. Tuto neděli jsme vyjeli do Prahy, prošli jsme si velikonoční trhy na Staroměstském náměstí a měli jsme možnost opět navštívit kino „Ponrepo“. Pro děti bylo tentokrát připraveno promítání fimu „Pipi, dlouhá punčocha“.


Turistický závod

Dne 23.3.2013 se v Kralupech nad Vltavou konal turistický závod organizovaný Klubem českých turistů. Naše děti, které jsou zapojené do „Upírku“, se v rámci aktivit občanského sdružení běhu zúčastnily. Děti běhaly různě dlouhé trasy, na kterých byly připravené různé úkoly. Všichni naši sportovci doběhli do cíle, a dokonce jeden běžec obsadil 3. místo ve své kategorii.


Stolní tenis v Novém Strašecí

Tři vybrané děti z našeho domova se opět zúčastnily turnaje ve stolním tenise, který pořádal Dětský domov v Novém Strašecí. Naše děti se velmi snažily, ale nakonec skončily na posledním místě. I když jsme nevyhráli, alespoň jsme se zúčastnili a děti si soutěžní den užily.


Job Klub Peppermint

Na závěr projektu od Peppermint o.s. děti vyjely na víkendový pobyt na horách, kde byl pro ně připravený bohatý program. Děti první večer měly možnost mluvit o připravovaných brigádách, vyjádřit své představy a požadavky. V sobotu jsme navštívili podnik Detoa, kde jsme měli možnost vidět muzeum a výrobu dřevěných hraček. Odpoledne jsme věnovali lyžování a snowboardingu a po večeři jsme si zajeli zahrát bowling.


Jarní prázdniny na horách

Děti se nám na jarní prázdniny rozjely ke svým rodinám. Šest dětí, které by v zařízení zůstaly, vyjely s „Upírkem“ na týdenní pobyt na horách. Děti si užily týden na lyžích či snowboardu, během týdne navštívily aquapark a celkově si užily plno her a zábavy.