Točník – pohádkový hrad

V sobotu 15.6.2019 ráno jsme vyjeli na hrad Točník. Byli jsme pozváni společností LEGO. Program byl následující:
Po příjezdu (program pro nás začínal v 10 hodin), nás před hradem přivítali zaměstnanci společnosti LEGO. Naším úkolem bylo společně s šesti dobrovolníky společnosti LEGO postavit z velkých LEGO Duplo kostek hrad o výšce cca 0,7 m a 2x2m, a na závěr se s naším společným dílem vyfotografovat. K dispozici byl stan a koberec, na kterém měl být hrad postaven a velké množství kostek LEGO. K dispozici byly také lehátka, na kterých bylo možné odpočinout. Pro mladší děti byl připraven velký, červený koberec, na kterém bylo veliké množství stavebnic LEGO. Svačinu, pití i oběd (dovezená Pizza až na místo) jsme měli organizátorem akce zajištěné.
Následně jsme se měli zúčastnit veřejné akce, která právě na hradě probíhala.
Nádvoří hradu bylo zaplněno stánky s různými lákavými předměty a laskominami (upomínkové předměty, sladkosti – koláče, trdelníky, cukrová vata, zmrzlina, i slané pochoutky – párek v rohlíku, klobásy apod.) V prostorách hradu a v dalších nádvořích byly připraveny soutěže pro děti, různá vystoupení (kouzelník, žonglér, ohnivá show, pohádkové bytosti na chůdách, hrané pohádky atd.)
Toto jsme vše společně s našimi milými dobrovolníky prošli, shlédli a zúčastnili se. Po celou dobu nás po hradě provázely pohádkové bytosti (král, princezny, kašpárek, bílá a černá paní, vodník, indiáni a další). Viděli jsme i dva medvědy a divočáka jménem Čůčo.
Po této veřejné zábavě jsme se opět vrátili na naše stanoviště. Zaměstnanci LEGA, kteří již byli našimi výbornými kamarády, nám připravili další překvapení! ….. Z malých kostiček LEGA, dle předlohy, jsme si každý mohl sestavit červené srdíčko, dát na provázek a pověsit na památku na krk. Srdíček jsme si mohli sestavit libovolné množství, i pro své nejbližší – rodiče, tety z DD či kamarády. To však nebylo všechno! Všechny stavebnice LEGA, která byla po celou dobu k dispozici na koberci, nám zabalili do krabic a pomohli naložit s sebou do auta. A ještě…..! Předali nám zabalený velký dárek s sebou…., s tím, že si ho společně v domově rozbalíme, a zašleme jim fotografii, co jsme v zabalené krabici našli.
Byl to pro nás moc krásně strávený den. Poznali jsme plno prima lidí, našli nové přátele. Paní ze stánku se sladkým pečivem nám přibalila na cestu koláče a sladké houstičky.
Tímto bychom jim chtěli jménem celého našeho Dětského domova, za děti i zaměstnance, poděkovat! Ještě dlouho budeme vzpomínat….. Prima partu dobrovolníků jsme pozvali k nám, do domova, předběžně v měsíci září se budeme na ně těšit, že jim budeme moci alespoň trochu vrátit jejich péči o nás a pohostinnost.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


*

Wordpress Themes -