Výjezd na Kokořínsko s Opři se

Ze zápisků Opři se:

Minulý víkend jsme vyrazili se třemi dětmi z Dětského domova v Kralupech na čundr. A protože předpověď slibovala letní počasí , vzali jsme si s sebou i plavky a zamířili si to i s naším čtyřnohým parťákem Lentilkou  na Kokořínsko  do oblasti Kokořínského dolu, kde se nachází také rybník Harasov.

Vyrazili jsme z Kralup v pátek odpoledne autobusem. Už po cestě na nádraží mi děti asertivně hlásili, že nestihly v domově svačinu a že budou mít hlad.  Takže jsme při čekání na autobus zrovna načnuli balíček proviantu. Po příjezdu do Lhotky u Mělníka jsme se vydali průzkumnou cestou po okolních lesích, zda nenajdeme nějaké zajímavé tábořiště. Bohužel se nám nepoštěstilo a našli jsme místo na spaní až po delší době. Rozbalili jsme si plachtu, vytvořili přístřešek a uvařili si večeři na ohni.
Spaní na čerstvém vzduchu venku má blahodárné účinky a my se probudili plni síly. Snídaně v lese také neodbýváme, servírovala se sice z jednoho ešusu, ale míchaná vajíčka s klobásou by nám mohl závidět lecjaký 3-hvězničkový hotel. Sobotu jsme plánovali strávit na rybníku Harasov, kde jsme se se najedli v místní restauraci, vykoupali  a vyrazili směr Kokořínský důl. Po občerstvovací zastávce v hospodě U Grobiána jsme vyrazili na vytipované tábořiště pod převisem, kde jsme byli i minulý rok s jinými dětmi. Po večeři a po setmění jsme si dali takovou menší bojovku, děti se snažily překonat strach ze tmy a ujít o samotě bez světla kousek cesty. Určitě to byl pro ně velký zážitek. Probuzení za zpěvu ptáčků v neděli proběhlo až o 9:30 hodin, v lese se tak krásně spí. Po odhlasování jsme to vzali zpět na Harasov, kde jsme strávili skoro celý den koupáním. Pak už jen následovala trochu krkolomná cesta přes Mělník a Prahu do Kralup, kde jsme děti vracely unavené, špinavé, ale šťastné. Děkujeme všem, co jste v loňské sbírce přispěli na turistické batohy pro děti. Díky nim můžeme podnikat takováto dobrodružství po naší přírodě.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


*

Wordpress Themes -