Vypouštění lodiček v Kozomíně

Již v sobotu (3.11. 2018) jsme se začali připravovat na akci „Vypouštění lodiček štěstí“ (aneb Halloween tak trochu po našem), kterou pořádala obec Kozomín, v neděli 4. 11. 2018 od 17,30 hodin u rybníka. Na tuto akci jsme byli také pozváni.
Hned po poledním klidu jsme začali vyrábět. Ten, kdo chtěl, si mohl vyrobit svoji malou lodičku. Vybarvit si jí, připevnit pomocí tavné pistole stožár s plachetkou, svíčku a komín, a na lodičku si napsat své jméno.
Společně jsme vyráběli velkou loď nebo spíše parník. Hoši se chopili chlapské práce. Vrtali do překližky, upevňovali pomocí stahovacích pásek plastové lahve, připevňovali další krabice z kartónu. Následně se dívky pustily do výzdoby a připevňování svíček…. A výsledek? Vzniklo společné dílo – úžasné plavidlo. Šli jsme spát s dobrým pocitem vykonané práce, ale také trochu s obavou, zda náš parník skutečně poplave……
Druhý den jsme se již nemohli dočkat. Akce se konala, až když se začalo stmívat, aby vynikly rozsvícené svíčky.
Občané obce Kozomín si mohli zakoupit ručně dělané lodičky se svíčkou a tím přispět na charitativní účely.
Vše dopadlo dobře. Naši loď jsme vypustili a na hladině rybníka se udržela! Vypustili jsme i malé lodičky, tak jako i ostatní účastníci akce ty zakoupené.
Ještě jsme od pořadatelů akce dostali klobásku s hořčicí nebo kečupem a chlebem a limonádu. Pak se šťastně vrátili opět do domova…..

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*


Wordpress Themes -