Monthly Archives: Říjen 2012

Podzimní prázdniny s Upírkem

Některé naše děti se zapojily do aktivit občanského sdružení Přátelé přírody – Upírci. O podzimních prázdninách vyjely s touto organizací na přírodovědno-turistický pobyt do Bedřichova. Děti během pobytu navštívily Botanickou zahradu, ZOO a Aquapark v Liberci, prohlédly si Bedřichov a okolí,


Bruslení

Letos jsme opět zahájili podzimní období i sportovními aktivitami jako je zimní bruslení. Kralupský zimní stadion nám opětovně poskytl volné vstupenky na veřejné bruslení a my jsme toho okamžitě využili. Na ledě jsme se vyřádili a moc se nám první bruslení na ledě líbilo.


72 hodin

Děti se o víkendu zúčastnily projektu 72 hodin v Praze na střešním parku Galerie Harfa. Děti přivítaly české basketbalové reprezentantky. Děti byly rozděleny do skupin a učily je, jak se hraje basketbal. Během dne absolvovaly různé basketbalové disciplíny – driblování, střelba na koš, dvojtakty.


Výlet na Budeč

V sobotu nás v domově navštívil náš známý profesor dějepisu Luboš z pražského gymnázia, který pro děti připravil výlet za tajemstvím historie do Budče. Přijela se na nás podívat i naše známá Eliška, která přifrčela na motorce. Motorkujsme si mohli prohlédnout a vyzkoušet. Odpoledne jsme se vypravili na kolech do Budče. Děti byly moc šikovné a cestu bez problémů zvládly.