Monthly Archives: Prosinec 2012

Vánoce u nás

Vánoce u nás probíhaly jako v jakékoli rodině. Děti se rozjely na svátky k rodinám a v domově zůstalo jen pět dětí. Na Štědrý den byl řízek a bramborový salát (děti rybu moc nejí), cukroví a další dobrůtky. Večer naděloval Ježíšek a děti si užily klidné a velmi štědré vánoce.


Předání dárků – Synthos

Zástupci zaměstanaců firmy Synthos, kteří náš Dětský domov letos na Vánoce sponzorovali, přijeli 19.12. předat dětem dárky, které jim zakoupili. Dárky kupovali dle přání jednotlivým dětem, nebo někteří zakoupili dárky společné pro všechny děti – televize, notebooky, vysavače, deky, prostěradla, atd.Všem zaměstanancům firmy Synthos, kteří se na této akci podíleli, moc děkujeme.


Show se Světlanou Nálepkovou

Než se nám děti před Vánoci rozjely do rodin, přijela se svým týmem Světlana Nálepková. Program sice trval jen hodinku, zato však byl velice bohatý. Zpívalo se, soutěžilo v mnoha disciplínách (nafukování balónků, foukání do bublifuku o co největší bublinu, atd.), děti si mohly nechat něco namalovat na obličej či ruce. Navštívil nás také skřítek a veselý bobr. Moc jsme si to užili a
Číst více »


Beachpřehazovaná

Náš dětský domov byl pozvaný na beachpřehazovanou do Beachklubu Ládví, a to ve spolupráci s Natama o.s. Z našeho domova jeli čtyři chlapci – sportovci, kteří sestavili tým a utkali se s dalšími 17 týmy. Na začátku nás přivítali organizátoři turnaje spolu se známými sportovci a olympioniky jako například se zlatou skifařkou Mirkou Knapkovou, pětibojařem Davidem Svobodou nebo stříbrným kajakářem Vávrou Hradílkem.


Předvánoční posezení s C4C

Po poslední výuce kroužu angličtiny a počítačů jsme si s lektory a vedením Chance 4 children u nás v domově udělali takovou malou vánoční besídku. Připravili jsme dětský punč, naservírovali vánoční cukroví, zapálili svíčky a povídali jsme o všem možném. Zpívali jsme také písníčky, některé i anglicky, poslouchali jsme hudbu a strávili jsme tak krásné odpoledne.